Salofalk Supozituvar

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Mesalazin’dir. Salofalk Supozituvar, ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.

Salofalk Supozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa ya da midenin oniki parmak bağırsağına açılan bölgede daralma veya herhangi bir kalp rahatsızlığınız varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Salofalk Supozituvar’ın Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Bu ilaç sadece rektum bölgesine uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi ve ciltte kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Mesalazin

İlaç Marka İsmi: Salofalk Supozituvar

1 Yorum

  1. Nigar 30 Mayıs 2018

Yorum Yap