SALOFALK rektal süspansiyon

SALOFALK 4 g/60 g için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, SALOFALK ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SALOFALK 4 g/60 g rektal süspansiyon hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

SALOFALK rektal süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SALOFALK rektal süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SALOFALK rektal süspansiyon’un kısa ürün bilgisi
SALOFALK rektal süspansiyon'un kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: SALOFALK 4 g/60 g rektal süspansiyon

Endikasyon Bilgisi: Mesalazin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. SALOFALK, ülseratif kolitte (kolon iltihabı); iltihap giderici etki.

DOZAJ: günde 1×1 şişe

SALOFALK kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, ağır karaciğer, böbrek hastalığı.

Hamilelikte B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan SALOFALK kullanmayınız.

SALOFALK etkileşimi: tioguanin, 6-merkaptopürin, azatiyoprin

Yan etki: gaz, mide bulantısı, karın ağrısı.

SALOFALK da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SALOFALK ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

SALOFALK sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz SALOFALK, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap