Salofalk Granül–Stix Saşe

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Mesalazin’dir. Salofalk Granü–Stix 1000 mg Saşe, ülseratif kolit tedavisi için kullanılan bir ilaçtır.

Salofalk Granü–Stix 1000 mg Saşe Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjingiz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa ya da midenin oniki parmak bağırsağına açılan bölgede daralma veya herhangi bir kalp rahatsızlığınız varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  3. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acilen hekiminizle irtibat kurunuz.
  4. Bu ilaç aspartam içermektedir. Eğer fenilketonüri hastasıysanız, hekiminizle görüşünüz.
  5. Bu ilaç 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Salofalk Granü–Stix 1000 mg Saşe’nin Kullanım Şekli :

  1. Salofalk Granü–Stix Saşe de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Salofalk Granü–Stix ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  2. İlacı dilinizin üzerine koyunuz ve çiğnemeden bol su ile yutunuz

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi ve ciltte kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Mesalazin
İlaç Marka İsmi: Salofalk Granü–Stix Saşe 1000 mg
Sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz SALOFALK, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Salofalk Granü–Stix Saşe 1000 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
Salofalk Granü–Stix Saşe 1000 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Salofalk Granü–Stix Saşe 1000 mg kısa ürün bilgisi
Salofalk Granü–Stix Saşe 1000 mg kısa ürün bilgisi

Yorum Yap