Salofalk Enterik Tablet

Endikasyon bilgisi :

İlacın etken maddesi Mesalazin’dir. Salofalk Enterik Tablet 500 mg, ülseratif kolit ve Crohn hastalığında; lokal iltihap giderici .

Salofalk 500 mg Enterik Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. SALOFALK tablet, aşırı duyarlılık, ağır karaciğer, böbrek hastalığı varlığında kullanılmamalıdır.
 3. Etkileşimi: tioguanin, 6-merkaptopürin, azatiyoprin
 4. Şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acilen hekiminizle görüşmelisiniz.
 5. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.
 6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Salofalk 500 mg Enterik Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. SALOFALK Tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SALOFALK tablet ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemekten 1 saat önce alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. Yan etki: Gaz, mide bulantısı, karın bölgesinde rahatsızlık hissi.

 

İlaç Etken Maddesi: Mesalazin
İlaç Marka İsmi: SALOFALK Enterik Tablet 500 mg
SALOFALK 250 mg Enterik Tablet 500 mg
Sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz Salofalk Enterik Tablet 500 mg, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
SALOFALK 500 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri aşağıdadır.(Endikeleri, SALOFALK ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ilaç hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

Salofalk Enterik Tablet 500 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
Salofalk Enterik Tablet 500 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Salofalk Enterik Tablet 500 mg kısa ürün bilgisi
Salofalk Enterik Tablet 500 mg kısa ürün bilgisi

1 Yorum

 1. Habip kalender 27 Kasım 2017

Yorum Yap