Salofalk Barsakta Çözünen Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Mesalazin’dir. Salofalk Barsakta Çözünen Draje, ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.

Salofalk Barsakta Çözünen Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Salofalk Barsakta Çözünen Draje’nin Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi ve ciltte kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Mesalazin

İlaç Marka İsmi: Salofalk Barsakta Çözünen Draje

Yorum Yap