RUPAFİN 1 mg/ml Oral Çözelti

Rupatadin Fumarat adlı etken maddeyi içinde bulunduran RUPAFİN 1 mg/ml Oral Çözelti, sırasıyla; Solunum Sistemi, Sistemik Antihistaminikler, Diğer Sistemik Antihistaminikler ve Rupatadin şeklinde sınıflandırılmış olup, R06AX28 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz RUPAFIN, ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

RUPAFİN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RUPAFİN ne ilacıdır; RUPAFİN ‘e başlamadan önce uyulması gerekenler,  RUPAFİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; RUPAFİN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi RUPAFİN Çözelti ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

RUPAFİN Oral Çözelti’ye ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

RUPAFİN Oral Çözelti'ye ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

RUPAFİN Oral Çözelti’nin kısa ürün bilgilendirmesi

RUPAFİN Oral Çözelti'nin kısa ürün bilgilendirmesi

RUPAFİN Oral Çözelti, kronik kurdeşen; kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; alerjik diğer deri hastalıkları; mevsimsel (saman nezlesi) veya yıl boyu süren alerjik nezle belirtileri olan gözlerde ve burunda kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde; antihistaminik

Doz: 10-24 kg ağırlığındaki çocuklara günde 1 kere 2, 5 ml (1/2 ölçek);  25 kg ve üstündeki çocuklara günde 1 kere 5 ml (1 ölçek), yemekten sonra ya da öğün aralarında alınabilir)

Kontrendikeleri: 2 yaşından küçük ve 10 kg altı çocuklar, aşırı duyarlılık

RUPAFİN, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekimle görüşmeden kullanmayınız.

Etkileşim : RUPAFİN eritromisin, ketokonazol etken maddeli ilaçlar ve greyfurt ile beraber kullanılmamalı.

RUPAFİN alırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: Baş ağrısı, uyuklama

RUPAFİN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz RUPAFİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. RUPAFİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RUPAFİN Oral Çözelti kullanımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap