RUFTAN 10 mg Tablet

Rupatadin Fumarat adlı etken maddeyi içinde bulunduran RUFTAN Tablet, sırasıyla; Solunum Sistemi, Sistemik Antihistaminikler, Diğer Sistemik Antihistaminikler ve Rupatadin şeklinde sınıflandırılmış olup, R06AX28 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz RUFTAN, İLKO İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

RUFTAN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RUFTAN ne ilacıdır; RUFTAN’a başlamadan önce uyulması gerekenler,  RUFTAN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; RUFTAN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi RUFTAN tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

RUFTAN 10 mg Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

RUFTAN 10 mg Tablet’in kısa ürün bilgilendirmesi

daha sonra girilecek

RUFTAN , kronik kurdeşen; kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; alerjik diğer deri hastalıkları; mevsimsel (saman nezlesi) veya yıl boyu süren alerjik nezle belirtileri olan gözlerde ve burunda kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde; antihistaminik

Doz: RUFTAN, 12 yaş üstü ergen ve yetişkinler günde 1 kere 1 tablet (tok ya da aç karnına)

Kontrendikeleri: 12 yaşından küçükte, aşırı duyarlılıkta

RUFTAN, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekimle görüşmeden kullanmayınız.

Etkileşim : RUFTAN eritromisin, ketokonazol etken maddeli ilaçlar ve greyfurt ile beraber kullanılmamalı.

RUFTAN alırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: Baş dönmesi, yorgunluk, uyuklama, baş ağrısı, ağız kuruluğu ve asteni RUFTAN’ın yaygın yan etkileridir.

RUFTAN da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz RUFTAN’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. RUFTAN tableti size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RUFTAN tablet kullanımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap