ROVARAN 15 mg Sert Kapsül

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: ROVARAN 15 mg Sert Kapsül
  2. Endikasyon Bilgisi: rivaroksaban adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ROVARAN, derin ven trombozu ve akciğer embolisinde; kanın pıhtılaşmasında etkisi olan faktör Xa’yı engelleyerek, kanın pıhtı oluşturmasını azaltır.
  3. ROVARAN DOZAJI: klinik endikasyon ve böbrek fonksiyonlarına göre günlük toplam: 10-20 mg veya 30 mg dozdur.
  4. ROVARAN 15 mg kontrendikeleri:  alerjik reaksiyon, gastrointestinal ülserasyon, malign neoplazm, aktif kanama, hamilelik, emzirme.
  5. ROVARAN 15 mg, hamilelikte C kategorisindedir ve anne sütüne geçer.
  6. ROVARAN 15 mg’ın yan etkisi: kırmızı kan hücrelerinde azalma, ürogenital kanama, ateş, halsizlik; göz içi, burun veya dişeti kanaması; ciltte döküntü, morluk; tansiyonda düşme.
  7. ROVARAN da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ROVARAN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. ROVARAN 15 mg Sert Kapsül sırasıyla, Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Direkt faktör Xa inhibitörleri ve rivaroksaban olarak sınıflandırılmış şekilde, B01AF01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ROVARAN’ın üretimini  Sanovel İlaç Sanayi yapar, ruhsatı  SANDOZ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş’ye aittir.  ROVARAN için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

ROVARAN 15 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
ROVARAN 15 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ROVARAN 15 mg kısa ürün bilgisi
ROVARAN 15 mg kısa ürün bilgisi

ROVARAN 15 mg Ruhsatı: SANDOZ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Adres: Suryapı & Akel İş Merkezi Rüzgarlıbahçe Mah. Şehit Sinan Eroğlu Cad. No: 6 Kavacık/Beykoz/İstanbul 34805

Yorum Yap