RİNOLİEF burun spreyi

RİNOLİEF için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RİNOLİEF ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, RİNOLİEF dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi RİNOLİEF burun spreyi hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

RİNOLİEF burun spreyi kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RİNOLİEF burun spreyi kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RİNOLİEF burun spreyi kısa ürün bilgisi

RİNOLİEF burun spreyi kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Triamsinolon asetonid adlı etken maddeyi içinde bulunduran RİNOLİEF burun spreyi, mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) ve yıl boyu devam eden alerjik nezlede; nazal kortikosteroid

RİNOLİEF, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

RİNOLİEF kontrendikeleri: etken maddeye alerji.

Etkileşim: diğer ilaçlarla etkileşim bulunmamaktadır.

RİNOLİEF yan etki: grip ve soğuk algınlığı belirtileri, öksürme, baş ağrısı, dispepsi.

RİNOLİEF burun spreyi sırasıyla; Solunum Sistemi, Nazal İlaçlar, Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar, Kortikosteroidler ve triamsinolon asetonat şeklinde sınıflandırılmış olup, R01AD11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz RİNOLİEF, BERAT BERAN İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

RİNOLİEF burun spreyi de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz RİNOLİEF’ i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RİNOLİEF ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. RİNOLİEF’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca RİNOLİEF ‘i  bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

Yorum Yap