RHEUMON Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Etofenamat’ tır. RHEUMON Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.  RHEUMON, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarında(tendinit, bursit) , diz eklemi iltihabında, omurga veya eklemlerde, aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklarda (spondiloz, eklemlerde kireçlenme) görülen ve ağrılar ile kaza ve yaralanmalarda (Spor yaralanmaları gibi) görülen el ve ayaklardaki akut ezilme, burkulma ve zorlanmalara bağlı ağrılarda  kullanılmaktadır. Kullanımı 18 yaş üstü yetişkinler içindir.

 

RHEUMON Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  RHEUMON, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 4.  RHEUMON‘u enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. RHEUMON‘u uyguladıktan sonra birkaç dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 6. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız veya sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 8. RHEUMON‘u 18 yaşından küçüklerde kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamileliğin 6. ayından sonra kullanılmamalıdır.

RHEUMON Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. RHEUMON Jel‘i tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sürünüz ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Birkaç dakika kuruması için bekleyiniz. Doktorunuz önermedikçe üzerini bandajla kapatmayınız. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 3. Günde 3 defa uygulayınız.
 4. Ezilme, burkulma ve zorlanmalara bağlı ağrılarda önerilen tedavi süresi 1 haftadır.
 5. Romatizmal hastalıklarda ise  tedavi süresi 3-4 haftadır. Şikayetlerinizde azalma olmazsa doktorunuz bu süreyi uzatabilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. RHEUMON‘un kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Etofenamat
İlaç Marka İsmi: RHEUMON Jel

RHEUMON Jel Kullanma Talimatı


RHEUMON-Jel-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın