RESTAFEN PLUS Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Etofenamat, Benzil nikotinat’ tır. RESTAFEN PLUS Krem, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Ağrılı omuz ve boyun tutulması, donmuş omuz (omuz eklemi çevresinin iltihabi durumu) ile birlikte görülen kas sertliği, bel ağrısı, (lumbago), kas ağrısı, eklem ağrısı, siyatik sinir ağrısı, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları (tendinit, bursit), omurga veya eklemlerde, aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, osteoartrit, eklemlerde kireçlenme), burkulma ve ezilmenin sebep olduğu  iltihap ve ağrının giderilmesi için kullanılır. Kullanımı 18 yaş üstü yetişkinler içindir.

RESTAFEN PLUS Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 4. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 6. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 8. 18 yaşından küçüklerde kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Hamileliğin 6. ayından sonra kullanılmamalıdır.

RESTAFEN PLUS Krem’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sürünüz ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen ciltte kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:   Etofenamat, Benzil nikotinat

İlaç Marka İsmi: RESTAFEN PLUS Krem

RESTAFEN PLUS Krem İlaç Prospektüsü


RESTAFEN-PLUS-Krem-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın