REQUIP XL 8 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet

Ropinirol hidroklorür etken maddesini içinde bulunduran REQUIP XL 8 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet sırasıyla; Sinir Sistemi, Parkinson İlaçları, Dopaminerjikler, Dopamin agonistleri ve ropinirol şeklinde sınıflandırılmış olup, N04BC04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz REQUIP XL, GLAXOSMİTHKLİNE İLAÇLARI SANAYİ firmasının ürünüdür .

REQUIP XL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, REQUIP XL ne ilacıdır; REQUIP XL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, REQUIP XL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; REQUIP XL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi REQUIP XL 8 mg ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

REQUIP XL 8 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

REQUIP XL 8 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

REQUIP XL 8 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet’in kısa ürün bilgisi

REQUIP XL 8 mg Uzatılmış Salınımlı Tablet'in kısa ürün bilgisi

Ropinirol (8 mg): parkinson tedavisinde; dopamin agonisti

Doz: ilk 7 gün 1×2 mg, daha sonra 1×4 mg-; haftalık 2 mg artışla 1×8 mg;  haftalık  2-4 mg artışlarla günlük en fazla 24 mg uygulanabilir.

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, ağır böbrek hastalığı, karaciğer bozukluğu

Etkileşim: fluvoksamin, sulpirid, K vitamini antagonistleri , alkol, sigara kullanımı, metoklopramid, siprofloksasin, nöroleptik ilaçlar, hormon replasman ilaçları.

REQUIP XL, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan almayınız.

REQUIP XL alırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, boğazda ve dilde şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

REQUIP XL yan etki: Halüsinasyonlar, senkop, ani uyuma, Konstipasyon, periferal ödem midede ekşime, bulantı, abdominal ağrı,
bacak ödemi, baş dönmesi, sersemleme

REQUIP XL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz REQUIP XL’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. REQUIP XL’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. REQUIP XL tablet tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap