REPARIL GEL N

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Aessin, Dietilamin Salisilat’tır. REPARIL GEL N, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.  Etkilenen  bölgeye sürüldüğünde  şişlik ve iltihabı giderir, ağrıyı keser. REPARIL GEL N kaza ve yaralanmaların (Spor yaralanmaları gibi)  sebep olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme sonucu görülen çürük, şişme ve ağrıların giderilmesinde ve varisli damarlar, yüzeysel toplardamar iltihabı,  hematom (deri altında kan toplanması), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit); kas kiriş kılıfının iltihabı ( tenosinovit); omuz ve  boyun ağrısı, sırt ağrısı,  bel ağrısı, siyatik gibi omurganın  (vertebral kolon) ağrılı hastalık belirtilerinin  giderilmesinde kullanılmaktadır.

REPARIL GEL N Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. REPARIL GEL N, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.  Etkilenen  bölgeye sürüldüğünde  şişlik ve iltihabı giderir, ağrıyı keser.
 3. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınınız. Kazara teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 5. REPARIL GEL N ‘i enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. REPARIL GEL N ‘i uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

REPARIL GEL N’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.
 3. Günde bir veya birkaç kere uygulanabilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi:  Aessin, Dietilamin Salisilat
İlaç Marka İsmi: REPARIL GEL N

Ruhsat Sahibi: Meda Pharma İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti.
Sarıyer/İstanbul
Üretici Firma : Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Esenyurt/İstanbul

REPARİL-GEL N %1 + %5 JEL kullanma talimatı


REPARİL-GEL N %1 + %5 JEL kullanma talimatı

REPARİL-GEL N %1 + %5 JEL kısa ürün bilgisi

REPARİL-GEL N %1 + %5 JEL kısa ürün bilgisi

Yorum Yap