RENALAMER CO3 800 mg film tablet

RENALAMER CO3 için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RENALAMER CO3 ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, RENALAMER CO3 dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi RENALAMER CO3 film tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

RENALAMER CO3 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RENALAMER CO3 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RENALAMER CO3 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

RENALAMER CO3 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer karbonat adlı etken maddeyi içinde bulunduran RENALAMER CO3, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

RENALAMER CO3, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

RENALAMER CO3 kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

RENALAMER CO3 yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

RENALAMER CO3 film tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer karbonat şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz RENALAMER CO3, DİNÇSA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
RENALAMER CO3 de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz RENALAMER CO3’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RENALAMER CO3 ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. RENALAMER CO3’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca RENALAMER CO3’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap