RENALAMER 800 mg film tablet

RENALAMER için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RENALAMER ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, RENALAMER dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi RENALAMER film tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

RENALAMER 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RENALAMER 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RENALAMER 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

RENALAMER 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran RENALAMER, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

RENALAMER, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

RENALAMER kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

RENALAMER yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

RENALAMER film tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz RENALAMER, DİNÇSA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
RENALAMER de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz RENALAMER’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RENALAMER ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. RENALAMER’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca RENALAMER’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap