Reflor 250 mg Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Saccharomyces Boulardi’dir. REFLOR Kapsül, ishal durdurucu bir ilaçtır. Enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve sebebi belli olmayan ishalin durdurulması için kullanılmaktadır.   REFLOR, Vankomisin, metranidazol etken maddeli ilaçlara ek olarak Clostridium difficile adlı bir bakterinin sebep olduğu hastalığın tekrarının önlenmesinde; seyahate bağlı turist ishalinin önlenmesi ve tedavisinde de kullanılır.

Reflor Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. REFLOR, enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve sebebi belli olmayan ishalin durdurulması için kullanılmaktadır.
 3. 6 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizin iyileşmeye başlaması 48 saati bulabilir. En iyi sonucu alabilmek için ilacınızı düzenli kullanınız.
 5. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde iyileşme olmazsa ya da daha kötüleşirse acilen doktorunuza başvurunuz.
 6. İshalin sebep olduğu vücuttaki su kaybını engellemek için tedavi süresince normalden daha fazla su tüketiniz.
 7. Eğer vücudunuzda, toplardamara bağlı halde bulunan kateter varsa bu ilacı kullanmayınız.
 8. Günde 6 defadan fazla sulu dışkı  var ise dışkıyla birlikte kusma ve  ateş  görülüyorsa, bu durum  24 saatten uzun sürerse derhal doktorunuza başvurunuz.
 9. Vücudunuzun ishalin sebep olduğu su kaybı ile karşı karşıya kalmaması için bol miktarda su tüketiniz.Uzun süren ishal, kusma ve yemek yiyememe durumunda su kaybının giderilmesi için damar içi uygun sıvı verilmesi gerekebilir, vakit kaybetmeden derhal doktorunuza başvurunuz.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Reflor Kapsül’ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Önerilen doz yetişkinlerde günde 1 veya 2 kapsül , çocuklarda 1 kapsüldür. 6 yaşından küçük çocuklarda kapsül alamıyacağı için saşe kullanılmalıdır. Yemek saatlerinin dışında alınması tavsiye edilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Midede rahatsızlık hissi ve gaz seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Saccharomyces Boulardi
İlaç Marka İsmi: REFLOR 250 mg Kapsül

REFLOR 250 mg Kapsül kullanma talimatı


REFLOR 250 mg Kapsül kullanma talimatı

REFLOR 250 mg Kapsül kısa ürün bilgisi


REFLOR 250 mg Kapsül kısa ürün bilgisi
Bileşimi :Saccharomyces boulardii (250 mg)
Etken maddesi :Saccharomyces boulardii (250 mg)’dir. Diğer bileşenler: 32,50 mg Laktoz monohidrat, 2,85 mg Magnezyum stearat, Kapsül no: 0 beyaz renkli, Jelatin, Titanyum dioksit
REFLOR Kapsül ambalajında nitelik ve içerik:Kutuda düşük yoğunluklu polietilen kapak ile kapatılmış renksiz, şeffaf, Tip III cam şişede 10 kapsül ve 20 kapsül, 30 ve 50 kapsül.
Farmakoterapötik grup: Antidiyareik mikroorganizmalar
ATC kodu: A07F A02
Etki Mekanizması : Saccharomyces boulardii biyolojik kaynaklı bir antidiyareiktir. Bağırsakta canlı olarak etki
eder, bağırsak doğal vasatının oluşmasını sağlar. Saccharomyces boulardii in vitrove in vivo olarak bakteri ve Candida albicans’a karşı mikrobiyel antagonizma gösterir. Hayvan vücudunda B1, B2, B6, pantotenik asit, nikotinik
asit gibi B grubu vitaminlerini sentezler. Deneysel enfeksiyonlarda immünolojik mekanizmalar üzerinde etki gösterir. Saccharomyces boulardii mide, bağırsak, karaciğer ve pankreas salgılarına karşı dayanıklıdır.
Antibakteriyel antibiyotiklere ve sülfonamidlere dirençlidir.
KLİNİK ÖZELLİKLER
-Enfeksiyöz ve non spesifik ishallerin tedavisi,  antibiyotik tedavisine bağlı ishal gibi sindirim sistemi  rahatsızlıklarının önlenmesi ve tedavisinde;turist diyaresinin önlenmesi ve tedavisi; vankomisin/metranidazole ek olarak Clostridium difficile hastalığının reküransının önlenmesinde endikedir.
Reflor Kapsül’ün pozoloji ve uygulama şekli: Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; erişkinlere günlük bir veya iki Reflor kapsül kullanılması önerilir. Reflor 250 mg kapsül çok sıcak, buzlu veya alkollü içecekle veya yiyecekle kullanılmamalıdır. REFLOR, günün herhangi bir saatinde yutulabilir, ancak ilaçtan hızlı bir etki sağlamak için hazım faaliyetinin olmadığı yemek yeme saatlerinin dışında alınması önerilir. Bir antibiyotik
ile birlikte kullanılıyorsa, antibiyotik ile aynı zamanda kullanılabilir.
—REFLOR tedavisi gören böbrek ya da karaciğer yetmezliği olan hastalarda dozaj ayarlamasına dair özel bir bilgi bulunmamaktadır.
—REFLOR kapsül, fungal yapıda olduğu için mantar ilaçlarına(antifungal) karşı duyarlıdır. Monoaminoksidaz inhibitörleri ile birlikte kullanıldığında yüksek tansiyona sebebiyet verebilir.
—REFLOR’ün fötusa etkileri olup olmadığı veya üreme kapasitesini etkileyip etkilemediği bilinmemektedir.
—REFLOR’ün araç ve makine kullanımı üzerine etkisi bildirilmemiştir.
—REFLOR Kapsülün gebelik döneminde kullanımı :
REFLOR Gebelik sırasında verildiğinde REFLOR’ün fötusa etkileri olup olmadığı veya üreme kapasitesini etkileyip etkilemediği bilinmemektedir. REFLOR gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Klinik olarak bugüne kadar malformatif veya fötotoksik etki bildirilmemiştir.
—REFLOR Kapsülün laktasyon döneminde kullanımı :
REFLOR’ün süte geçip geçmediğine ilişkin herhangi bir veri mevcut değildir. Bu nedenle emziren kadınlarda REFLOR fayda/risk oranının ağırlığına göre kullanılmalıdır.
—REFLOR’ün istenmeyen etkileri:
Bağışıklık sistemi hastalıkları
Çok seyrek: Anafilaktik şok, anjiyoödem, ekzantem, ateş, fungemi.
Gastrointestinal hastalıklar
Seyrek: meteorizm, epigastrik rahatsızlık
Deri ve deri altı doku hastalıkları
Çok seyrek: kaşıntı, ürtiker, deri döküntüsü
— Farmakokinetik özellikler
Emilim: Saccharomyces boulardii emilmez.
Dağılım: Sürekli oral uygulandığında Saccharomyces boulardii kolonize olmadan sindirim sistemi tüpünden transit geçer. Dağılımı söz konusu değildir.
Biyotransformasyon : REFLOR metabolize olmamaktadır.
Eliminasyon: Saccharomyces boulardii, tedavinin kesilmesinden sonraki 2-5 gün içinde hızlı bir şekilde feçesle atılır.
Ambalajın niteliği ve içeriği :Kutuda düşük yoğunluklu polietilen kapak ile kapatılmış renksiz, şeffaf, Tip III cam şişede 10 kapsül ve 20 kapsül, 30 ve 50 kapsül.
RUHSAT SAHİBİ
Biocodex İlaç Sanayi İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi
FSM Mah. Poligon Cad. No: 8C, Buyaka 2 Sitesi
Kule-3 No: 15-16-17-18, 34771 Ümraniye / İSTANBUL
Tel: 0216 640 41 41
Faks: 0216 640 41 30
Üretici firma:BIOCODEX
1 avenue Blaise Pascal
60000 Beauvais-FRANSA

5 Yorum

 1. Ömer 15 Nisan 2017
 2. Selin kara 19 Ocak 2018
 3. Meral Elif 18 Temmuz 2018
 4. Buse Leventoğlu 16 Ağustos 2018
 5. Hüseyin 10 Mart 2020

Yorum Yap