RAVIRAN 200 mg Film Kaplı Tablet

RAVİRAN 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikasyon bilgisi, RAVİRAN 200 mg ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

RAVİRAN 200 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
RAVİRAN 200 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RAVİRAN 200 mg kısa ürün bilgisi
RAVİRAN 200 mg kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: RAVIRAN 200 mg Film Kaplı Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: Favipiravir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. RAVIRAN Film Kaplı Tablet, yeni ya da yeniden ortaya çıkan  influenza virüs salgınında (diğer ilaçlarla tedavinin yeterli olmadığı influenza virüsünde( gripte)); antiviral olarak.
  3. RAVİRAN DOZAJI: 1. gün sabah 8 adet; akşam 8 adet RAVIRAN tablet; 2-3-4 ve 5. günlerde sabah 3 adet, akşam 3 adet RAVIRAN tablet.
  4. RAVİRAN kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, bakteri kaynaklı enfeksiyonlar.
  5. Hamilelikte X kategorisindedir ve RAVİRAN kullanım sırasında bebek emzirilmemelidir.
  6. RAVİRAN Etkileşimi: Repaglinid, asetaminofen, Pirazinamid, Sulindak,Teofilin, Famsiklovir  içeren ilaçlar.
  7. RAVİRAN yan etkisi: Nötrofil sayısı ve beyaz kan hücresi sayısında azalma, diyare, kan trigliserit artışı, üre artışı,
  8. RAVİRAN da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RAVİRAN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. RAVİRAN sırasıyla,  Sistemik kullanım için antiviraller, Direk etkili antiviraller  ve Favipiravir olarak sınıflandırılmış şekilde, J05AX27 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz RAVİRAN 200 mg, Koçak Farma İlaç firması ürünüdür.

Yorum Yap