RANESEVA 800 mg film kaplı tablet

RANESEVA için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, RANESEVA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, RANESEVA dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi RANESEVA film kaplı tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

RANESEVA 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RANESEVA 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

RANESEVA 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

RANESEVA 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran RANESEVA, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

RANESEVA, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

RANESEVA kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

RANESEVA yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

RANESEVA film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz RANESEVA, Helba İlaç İç ve Dış Sanayi firmasının ürünüdür.
RANESEVA da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz RANESEVA’yı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. RANESEVA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. RANESEVA’yı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca RANESEVA’yı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap