QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon

QUANDO 8 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri ( Endikeleri, QUANDO ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar. )

QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kısa ürün bilgisi
QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: QUANDO 8 mg Enjektabl Toz İçeren Flakon
Endikasyon bilgisi: Lornoksikam adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Bu etken madde ağrı kesici özelliği yanında iltihaba bağlı durumların tedavisinde etkilidir. QUANDO flakon, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizması, akut gut ağrıları,  kaza veya yaralanmalara bağlı oluşan şişlik ve ağrı, ağrılı regl dönemi ve ameliyat sonrası ağrı gibi vücutta hafif ya da orta şiddetli meydana gelen ağırlarda, eklem iltihaplanmalarında; analjezik ve nonsteroid antiinflamatuvar olarak.
QUANDO flakon sırasıyla, Kas İskelet Sistemi; Antienflamatuar ve antiromatikler (nonsteroid); Oksikamlar ve lornoksikam olarak sınıflandırılmış şekilde, M01AC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz QUANDO, SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

QUANDO flakon da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. QUANDO flakon ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
QUANDO Flakon’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

Yorum Yap