QALYVIZ 0.25 mcg Yumuşak Kapsül

Kalsitriol adlı etken maddeyi içinde bulunduran QALYVIZ 0.25 mcg Yumuşak Kapsül sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler,  Vitamin A VE D, Vitamin D analoğu ve kalsitriol şeklinde sınıflandırılmış olup, A11CC04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz QALYVIZ, SABA İLAÇ SANAYİ  firmasının ürünüdür .

QALYVIZ için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, QALYVIZ ne ilacıdır; QALYVIZ’e başlamadan önce uyulması gerekenler, QALYVIZ dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; QALYVIZ kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi QALYVIZ 0,25 mcg Kapsül ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

QALYVIZ 0.25 mcg 30 Yumuşak Kapsül’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

QALYVIZ 0.25 mcg 30 Yumuşak Kapsül'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

QALYVIZ 0.25 mcg 30 Yumuşak Kapsül’ün kısa ürün bilgisi

QALYVIZ 0.25 mcg 30 Yumuşak Kapsül'ün kısa ürün bilgisi

Kalsitriol (0,25 mcg): postmenopozal osteoporozda ve renal osteodistrofi tedavisinde; Vitamin D3 metaboliti

Doz: 1-2 defa 0,25 mcg

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, metastatik kalsifikasyon, hiperkalsemi, D vitamini toksisitesi

Etkileşim: Klorotiyazid, klortolidon, hidroklorotiazid, politiazid, metiklotiazid, bendroflumetiazid, indapamid, metolazon, kolestiramin, kolekalsiferol, fenobarbitol, fenitoin, antiasitler, kardiyak glikozitler, barbitüratlar, kortizon, prednizon, deksametazon

QALYVIZ, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

QALYVIZ alırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

QALYVIZ Yan etki: mide ağrısı , abdominal rahatsızlık, mide bulantısı, kabızlık.

QALYVIZ de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz QALYVIZ’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. QALYVIZ’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. QALYVIZ Kapsül ile tedavi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap