PROVEREL Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

Etken Maddesi Propiverin hidroklorür olan PROVEREL 15 mg Film Kaplı Tablet, mesaneyi gevşetici özelliğe sahiptir. Böbreklerden gelen idrar önce idrar kanalı aracılığıyla dışarıya atılmak üzere geçici olarak mesanede (idrar depolama torbasında) depolanır ve mesane ağzından idrar yoluyla dışarıya atılır. Kaslardan meydana gelen idrar torbasının (mesanenin) fazla faaliyet göstermesi acil idrara çıkma dürtüsü kısa aralıklarla idrar yapma, tuvalete yetişemeden idrarın sızması veya idrar kaçırma gibi idrar atılımıyla ilgili çeşitli sorunlara sebep olur.  PROVEREL mesaneyi gevşeterek ve genişleterek bu tür idrar yapma düzensizliklerinin iyileştirilmesi sağlar.

PROVEREL 15 mg Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

•PROVEREL ilacını aldığınızda nefes daralması, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik gibi alerjik bir durum geliştiğinde acilen hekiminizle görüşünüz ve acil tedavi desteğine ihtiyacınız olabileceği için bir sağlık kuruluşuna müracaatta bulununuz.

•İlaçtan tam fayda sağlamak için, atlamadan günün aynı saatinde almaya özen gösteriniz. Şikayetlerinizde iyileşme olsa bile hekiminize danışmadan PROVEREL ilacı bırakmayınız, aksi takdirde şikayetleriniz tekrar şiddetlenebilir.

•Doğmamış bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verme ihtimali yüksek olduğundan hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir.

•Benign Prostat Hipertrofisi (iyi huylu prostat büyümesi), mesane ağzında tıkanıklık, idrar yapamama ve idrar tutukluğu, kalp çarpıntısı, böbrek veya karaciğer rahatsızlığı, mide fıtığı, yanma, bağırsak tembelliği ya da mevcut bağırsak tıkanıklığı veya şüphesi, çizgili kas zayıflığı, yüksek göz içi basıncı, rahatsızlıklarından birisi yada birkaçı sizde mevcutsa, rahatsızlıklarınızı ve hangi ilaçları kullandığınızı hekiminize anlatınız.

 

PROVEREL 15 mg Film Kaplı Tablet’in kullanım Şekli:

PROVEREL hekiminiz tarafından nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

•İlacınızın her dozunu yeterli miktada su ile içiniz. Öğün aralarında boş mideye almanız tavsiye edilmektedir.

PROVEREL 15 mg Film Kaplı Tablet’in Yan Etkileri :

• mide bulanması, görmede zayıflık, ağızda kuruluk, halsizlik yan etki olarak görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Propiverin hidroklorür
İlaç Marka İsmi:  PROVEREL 15 mg Film Kaplı Tablet

Yorum Yap