PROGYNEX %1 JEL

PROGYNEX için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PROGYNEX JEL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, PROGYNEX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PROGYNEX JEL hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

PROGYNEX JEL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PROGYNEX JEL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PROGYNEX JEL kısa ürün bilgisi

PROGYNEX JEL kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: progesteron etken maddesini içinde bulunduran bu ilaç, memelerdeki progesteron eksikliğinin sebep olduğu meme ağrısı, iyi huylu meme tümörü tedavisi ve nüksünün önlenmesinde;  meme dokusundaki progesteron konsantrasyonunu arttırıcı.

Doz: günde 1 ya da 2 kez 2,5 gr her iki memenizin üzerine hafifçe sürerek emilmesini sağlayınız. Günlük toplam maks.doz 5 gr.

PROGYNEX, hamilelikte D kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilaç kullanılmaz.

PROGYNEX kontrendikeleri: aşırı duyarlılık.

Etkileşim: Enzimatik indükleyiciler

PROGYNEX Jel’ i kullandıktan sonra karın ağrısı, nefes alıp vermede güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

PROGYNEX Jel, sırasıyla; Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları, Cinsiyet Hormonları-Genital Sistem Modülatörleri, Progestogenler, regnen (4) türevleri ve progesteron şeklinde sınıflandırılmış olup, G03DA04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PROGYNEX, FARMAKO ECZACILIK firmasının ürünüdür.

PROGYNEX JEL de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PROGYNEX’ i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PROGYNEX ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
PROGYNEX’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca PROGYNEX’ i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap