PRENACİD % 0,25 Göz Merhemi

Desonid disodyum fosfat adlı etken maddeyi içinde bulunduran PRENACİD Göz Merhemi, sırasıyla; Duyu Organlara, Oftalmolojik ilaçlar, Antienflamatuar ilaçlar, Kortikosteroidler ve desonid disodyum fosfat şeklinde sınıflandırılmış olup, S01BA11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PRENACİD, SIFI İLAÇ firmasının ürünüdür .

PRENACİD için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PRENACİD ne ilacıdır; PRENACİD ‘e başlamadan önce uyulması gerekenler,  PRENACİD dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; PRENACİD kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PRENACİD merhem ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

PRENACİD Göz Merhemi’ne ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

PRENACİD Göz Merhemi'ne ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

PRENACİD Göz Merhemi’nin kısa ürün bilgilendirmesi

PRENACİD Göz Merhemi'nin kısa ürün bilgilendirmesi

Endikasyon: PRENACİD merhem, göz inflamasyonunda; topikal kortikosteroid ilaç

PRENACİD Merhem, günde 1 kere gece yatarken

Kontrendikeleri: göz tüberkülozu, herpes simplex veya mantar enfeksiyonu, herpetik keratit, glokom, arpacık (hordeolum), korneada yara

PRENACİD merhem, hamilelikte C  kategorisinde; emzirenler ve gebeler hekimi bilgilendirmeden kullanmamalıdırlar.

PRENACİD yan etki: görme bulanıklığı, batma veya yanma hissi.

PRENACİD pomad da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PRENACİD ‘i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. PRENACİD ‘i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PRENACİD alımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap