PREGNACARE Kapsül

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin, Mineral (Evening Primrose yağı, Calendula ve Aloe vera gibi çeşitli bitki ekstreleri ve C, E ve D vitaminlerinin karışımı) ‘dir. PREGNACARE  Kapsül, hamilelik öncesi, hamilelik ve süt verme dönemlerinde, anne ve bebeğin vitamin ve mineral gereksinimini karşılamak için kullanılır.

PREGNACARE  Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Bu ilaç, vitamin ve mineral gereksiniminde kullanılır.
  3. Bu ilaç, QT aralığını uzatan ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır.
  4. QT aralığında uzama olduğu bilinen hastalarda, yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi öyküsü olan hastalarda ve kalp yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.
  5. Bu ilacı, başka multivitamin içeren prepatlarla birlikte kullanmayınız.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzu önerdiği  dozlarda kullanılabilir.

PREGNACARE  Kapsül’ün kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile yemeklerle beraber günde bir kez ana öğünle (kahvaltı hariç) birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin Kompleksi

İlaç Marka İsmi:  PREGNACARE  Kapsül

Yorum Yap