PREDNOL-A Pomad

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Prednasinolon, iyodoklorhidroksikin’dir. PREDNOL-A Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltır. İltihap önleyici, damar daraltıcı ve alerji önleyici etkilerinin yanı sıra bakteri ve mantarlara karşı etkili bir ilaçtır. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.

PREDNOL-A Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa; kullanmanız önerilmez.
 2. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.
 3. Uygulamadan sonra güneş ışınlarından uzak durunuz, güneşe çıkmayınız.
 4. Gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacı sadece yaranın üzerine uygulayınız, ilacı geniş yüzeylere uygulamaktan kaçınınız.
 6. Eğer herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, çiçek hastalığı gibi)  rahatsızlığınız  varsa; doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 7. Çocuklarda kullanımı büyüme geriliğine sebep olabileceğinden, doktor önerisi ile etki gösterecek en küçük dozaj ve kısa süreli tedavi uygulanmalıdır.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acilen  doktorunuza başvurunuz.
 9. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 10. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 11. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PREDNOL-A Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye ufak bir miktarda uygulayınız ve hafif hareketlerle sürünüz. Günde 2-3 kez uygulanabilir. 2 haftadan daha uzun süre kullanmayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulama bölgesinde batma, yanma, tahriş, cilt kuruluğu, soyulma, kızarıklık ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Prednasinolon, iyodoklorhidroksikin
İlaç Marka İsmi:  PREDNOL-A Pomad

PREDNOL-A Pomad kullanma talimatı


PREDNOL-A Pomad İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın