PRECORT Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Prednasinolon’dur. PRECORT Krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici etki  gösterir. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.

PRECORT Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa; kullanmanız önerilmez.
 2. PRECORT Krem, deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla birlikte görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.
 3. Tüberküloz, çiçek, suçiçeği, zona, uçuk ve virüslerin neden olduğu diğer deri enfeksiyonları ile yüzünüzde kızarıklık ve şişlik veya ağız çevresinde kaşıntı, kızarıklık, döküntü varsa veya aşı sonrası deri reaksiyonlarında; PRECORT Krem’i kullanmayınız.
 4. PRECORT Krem, Gül hastalığı (rozase) tedavisinde ve sivilce ( akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz.
 5. Gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmeyiniz.
 6. Tedavi süresi 2 haftayı geçmemelidir.
 7. PRECORT Krem’i uyguladıktan sonra güneş ışınlarından uzak durunuz, güneşe çıkmayınız.
 8. PRECORT Krem’ i sadece hastalıklı bölgeye uygulayınız, geniş yüzeylere uygulamaktan kaçınınız.
 9. Çocuklarda kullanımı büyüme geriliğine sebep olabileceğinden, doktor önerisi ile etki gösterecek en küçük dozaj ve kısa süreli tedavi uygulanmalıdır.
 10. PRECORT Krem ile tedaviye başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acilen  doktorunuza başvurunuz.
 11. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 12. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PRECORT Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. PRECORT Krem’ i hastalıklı bölgeye ufak bir miktarda uygulayınız ve hafif hareketlerle sürünüz. Günde 2-3 kez uygulanabilir. 2 haftadan daha uzun süre kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulama bölgesinde batma, yanma, tahriş, cilt kuruluğu, soyulma, kızarıklık ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Prednasinolon
İlaç Marka İsmi:  PRECORT Krem

PRECORT Krem Kullanma Talimatı


PRECORT-Krem-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın