POLİNOKSİD 2 mg/mL I.V. infüzyon için çözelti

POLİNOKSİD için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, POLİNOKSİD ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi POLİNOKSİD 2 mg/mL I.V. infüzyon için çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

POLİNOKSİD 2 mg-mL I.V. infüzyon için çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

POLİNOKSİD 2 mg-mL I.V. infüzyon için çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

POLİNOKSİD 2 mg-mL I.V. infüzyon için çözelti kısa ürün bilgisi

POLİNOKSİD 2 mg-mL I.V. infüzyon için çözelti kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Linezolid etken maddesini içinde bulunduran POLİNOKSİD, bakteriyel cilt enfeksiyonları ve zatürrede; antibiyotik

POLİNOKSİD, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

POLİNOKSİD sırasıyla Antienfektifler, Sistemik Antibakteriyeller, Diğer Antibakteriyeller ve linezolid şeklinde sınıflandırılmış olup, J01XX08 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz POLİNOKSİD, POLİFARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
POLİNOKSİD de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz POLİNOKSİD ’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. POLİNOKSİD ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
POLİNOKSİD ’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca POLİNOKSİD ’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap