PİDİLAX 25mg/5ml IV enjeksiyonluk çözelti

PİDİLAX için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PİDİLAX ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PİDİLAX 25mg/5ml IV enjeksiyonluk çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

PİDİLAX 25mg/5ml IV enjeksiyonluk çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PİDİLAX 25mg-5ml IV enjeksiyonluk çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PİDİLAX 25mg/5ml IV enjeksiyonluk çözelti kısa ürün bilgisi

PİDİLAX 25mg-5ml IV enjeksiyonluk çözelti kısa ürün bilgisi

PİDİLAX da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PİDİLAX’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PİDİLAX ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
PİDİLAX’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: PİDİLAX 25mg/5ml IV enjeksiyonluk çözelti

Endikasyon bilgisi: Urapidil etken maddesini içinde bulunduran PİDİLAX, yüksek tansiyonda, kan basıncının kontrol altına alınmasında; antihipertansif.

PİDİLAX, hamilelikte C kategorisindedir; emzirme döneminde kullanılmaz.

Kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, aort koarktasyonu olan hastalar, arteriyovenöz şant uygulanmış olanlar

Yan etki: halsizlik, mide bulantısı, baş ağrısı, sersemleme.

PİDİLAX sırasıyla Kalp Damar Sistemi, antihipertansifler, Periferik etkili Antiadrenerjikler, Alfa-adrenoreseptör antagonistleri ve urapidil şeklinde sınıflandırılmış olup, C02CA06 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PİDİLAX, FARMA-TEK İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap