PHARON 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül

240 mg PHARON Gastrorezistan Sert Kapsül için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikasyonu, PHARON ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler)

PHARON 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PHARON 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PHARON 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kısa ürün bilgisi
PHARON 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kısa ürün bilgisi

PHARON 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül

Endikasyon Bilgisi: Dimetil fumarat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Tekrarlayan-düzelen tip MS (multiple skleroz ) tadavisinde;

PHARON DOZAJI: başlangıç günlük 2 defa 120 mg lık 1’er kapsül;  idame günlük 2 defa 240 mg lık 1’er PHARON kapsül

PHARON kontrendikeleri: aşırı duyarlılık reaksiyonlarında.

Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde kullanılmaz.

PHARON etkileşimi: canlı aşılar, aminoglikozidler, diüretikler, rituksimab, nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar, mitoksantron, lityum.

PHARON 240 mg yan etkisi: diyare, gastrit, vücut ısısında artış. kaşıntılı döküntü.

PHARON Gastrorezistan Sert Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PHARON ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

PHARON 240 mg sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, İmmünsupresif Ajanlar, Diğer İmmünsupresif Ajanlar ve Dimetil fumarat olarak sınıflandırılmış şekilde, L04AX07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz PHARON, Sanovel İlaç firmasının ürünüdür.

Yorum Yap