PERIZOL 5 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: PERIZOL 5 mg film kaplı tablet.
  2. Endikasyon Bilgisi: Tiyamazol (metimazol) adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Tiroid bezinin fazla çalıştığı durumlarda; antitiroid olarak.
  3. PERİZOL DOZAJI: çocuklar için 0,5 mg/kg/gün; yetişkinler için 2.5 mg- 40 mg/gün (tok karına)
  4. Kontrendikeleri: metimazol alerjisi, ağır karaciğer bozukluğu, pankreatit, hamilelik, kemik iliği bozukluğu ve hamilelik.
  5. Etkileşim: Prednizolon, antikoagülanlar, teofilin, beta-adrenerjik blokörler, digitalis glikozidler, eritromisin.
  6. PERİZOL, hamilelikte D kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. PERİZOL yan etkisi: geçici cilt döküntüsü, kaşıntı, kurdeşen, eklemlerde ağrı.
  8. PERİZOL 5 mg film kaplı tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PERİZOL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. PERİZOL 5 mg sırasıyla,  Endokrin Sistem (Cinsiyet Hormonları ve İnsülin hariç), Tiroid İlaçları, Antitiroid İlaçlar, Sülfür içeren imidazol türevleri ve  Thiamazol olarak sınıflandırılmış şekilde, H03BB02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini Merck Healthcare KGaA Darmstadt / Almanya yapar, ruhsatı Merck İlaç Ecza ve Kimya Tic. A.Ş’ye aittir.  PERİZOL 5 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

PERİZOL 5 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
PERİZOL 5 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PERİZOL 5 mg kısa ürün bilgisi
PERİZOL 5 mg kısa ürün bilgisi

Yorum Yap