PERIZOL 10 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: PERIZOL 10 mg film kaplı tablet.
  2. Endikasyon Bilgisi: Tiyamazol (metimazol) adlı etken maddeyi içinde bulundurur. PERIZOL 10 mg tablet, Tiroid bezinin fazla çalıştığı durumlarda; antitiroid olarak.
  3. PERİZOL DOZAJI: çocuklar için 0,5 mg/kg/gün; yetişkinler için 2.5 mg- 40 mg/gün (tok karına)
  4. Kontrendikeleri: metimazol alerjisi, ağır karaciğer bozukluğu, pankreatit, hamilelik, kemik iliği bozukluğu ve hamilelik.
  5. Etkileşim: Prednizolon, antikoagülanlar, teofilin, beta-adrenerjik blokörler, digitalis glikozidler, eritromisin.
  6. PERİZOL, hamilelikte D kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. PERİZOL yan etkisi: geçici cilt döküntüsü, kurdeşen, eklemlerde ağrı.
  8. PERİZOL 10 mg film kaplı tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PERİZOL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. PERİZOL 10 mg sırasıyla,  Endokrin Sistem (Cinsiyet Hormonları ve İnsülin hariç), Tiroid İlaçları, Antitiroid İlaçlar, Sülfür içeren imidazol türevleri ve  Thiamazol olarak sınıflandırılmış şekilde, H03BB02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini Merck Healthcare KGaA Darmstadt / Almanya yapar, ruhsatı Merck İlaç Ecza ve Kimya Tic. A.Ş’ye aittir.  PERİZOL 10 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

PERİZOL 10 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
PERİZOL 10 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PERİZOL 10 mg kısa ürün bilgisi
PERİZOL 10 mg kısa ürün bilgisi

Ruhsat: Merck İlaç Ecza ve Kimya Tic. A.Ş
Adres: Atatürk Mh. Ertuğrul Gazi Sk. Metropol İstanbul Sit. C2 Apt. No: 2A/20 Ataşehir/İstanbul
Tel no: 0216 578 66 00-Faks no: 0216 469 09 22

Yorum Yap