PERFOSE 800 mg film tablet

PERFOSE 800 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PERFOSE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, PERFOSE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PERFOSE film tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

PERFOSE 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PERFOSE 800 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PERFOSE 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

PERFOSE 800 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran PERFOSE tablet, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

PERFOSE, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

PERFOSE kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

PERFOSE yan etki: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

PERFOSE film tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PERFOSE, VEM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
PERFOSE de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PERFOSE’yi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PERFOSE ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. PERFOSE’yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca PERFOSE ‘yi  bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap