PERFALGAN Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. PERFALGAN Flakon, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. 11 yaş üzeri çocuklarda (33 kg üstü) ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş durumlarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzumlu olduğu acil durumlarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması durumlarında (özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde) kullanılır.

PERFALGAN Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. 11 yaş üzeri çocuklarda (33 kg üstü) ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş durumlarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzumlu olduğu acil durumlarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması durumlarında (özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde) kullanılır.
  3. Eğer, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğiniz varsa veya ciddi karaciğer yetmezliğiniz ya da etkin karaciğer hastalığınız varsa kullanmayınız.
  4. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız ya da kansızlığınız varsa veya yetersiz beslenme durumu veya vücudunuz susuz kalmışsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Eğer alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  ya da günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden kullanmayınız.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde kullanılması sakıncalı olduğundan doktorunuza danışmadan kesinlikte kullanmayınız.

PERFALGAN Flakon’un Kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Damar içine uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, halsizlik, döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol

İlaç Marka İsmi: PERFALGAN Flakon

PERFALGAN Flakon İlaç Prospektüsü


PERFALGAN Flakon İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın