PEREBRON Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Oksolamin fosfat’tır. PEREBRON Şurup, öksürük giderici bir ilaçtır. Solunum yolu mukozasının iltihabına bağlı ateş, ağrı ve tahrişi ortadan kaldıran ve balgam eritici özelliğiyle balgamı sulandırarak öksürüğü yumuşatan bir ilaçtır. PEREBRON, soğuk algınlığı ve üst solunum yollarının iltihabi hastalıkları ile birlikte görülen öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır.

 

PEREBRON Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. PEREBRON, grip, soğuk algınlığı, rinit (nezle), boğmaca ve kronik bronşite, bronşektaziye bağlı öksürükte veya farenjit, orta kulak iltihabı, gırtlak iltihabı, rinit (nezle) gibi ÜSYE iltihabi hastalıklarına bağlı öksürükte; balgam akışkanlığını arttırarak kolayca dışarıya atılmasını sağlar ve iltihap oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
 2. PEREBRON, tablet yutmakta zorlanan erişkinler, adölesanlar ve 6 yaş üzeri çocuklar için kullanıma sunulmuştur.
 3. Düzenli kullandığınız halde, belirtilerinizde bir düzelme görülmezse, doktorunuzla görüşünüz.
 4. PEREBRON, mide ve bağırsaklarda istenmeyen etkilere yol açabilir. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz var ise ya da mide veya bağırsak problemleriniz var ise; mideniz boşken almamalı, yemek yedikten sonra tok karnına içmelisiniz. Ayrıca alacağınız her bir dozda bir ölçek şurubu bir ölçek suyla karıştırıp içerseniz, midenize verebileceği rahatsızlığı önleyebilirsiniz.
 5. Hekiminiz aksini belirtmedikçe PEREBRON ilacı altı  yaş altındaki çocuklara vermeyiniz.
 6. Hamilelik veya emzirme dönemlerindeyseniz ve bebek emziriyorsanız  hekiminize danışmadan PEREBRON şurup kullanmayınız.

 

PEREBRON Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. PEREBRON Şurup’u her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. Hekim aksini önermedikçe 6 yaş üzeri çocuklara günlük önerilen PEREBRON dozu:  6-8 saatlik zaman aralıklarıyla günde en fazla 4 defaya kadar 1 ya da 2’şer ölçek;
 4. Erişkinlere günlük önerilen PEREBRON dozu: 6-8 saatlik zaman aralıklarıyla günde en fazla 4 defaya kadar 3′ er ölçek şeklinde alınabilir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacı yuttuktan sonra ağızda his azalması yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Oksolamin fosfat
İlaç Marka İsmi: PEREBRON 50 mg/5 ml şurup

PEREBRON Şurup kullanma talimatı


PEREBRON Şurup kullanma talimatı

PEREBRON Şurup kısa ürün bilgisi


PEREBRON Şurup kısa ürün bilgisi

Ruhsat Sahibi: Angelini İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Adresi :RSD 4, Nispetiye Mah. Aytar Cad. Fecri Ebcioğlu Sok. No: 4, Zemin Kat Levent, Beşiktaş/İSTANBUL
Tel: 0212 266 24 23
Faks: 0212 266 24 22
Üretici firma: Santa Farma İlaç Sanayii A.Ş.
GEBKİM 41455 Dilovası – KOCAELİ
Tel: (+90 262) 674 23 00
Fax: (+90 262) 674 23 21

Yorum Yap