PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet 

PENTASA 1 g için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, PENTASA ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet kısa ürün bilgisi
PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet

Endikasyon Bilgisi: Mesalazin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. PENTASA, ülseratif kolit tedavisinde ve Crohn hastalığında; iltihap giderici.

PENTASA kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, ağır karaciğer, böbrek hastalığı.

Hamilelikte B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan PENTASA kullanmayınız.

PENTASA etkileşimi: tioguanin, 6-merkaptopürin, azatiyoprin

Yan etki: gaz, mide bulantısı, karın ağrısı.

PENTASA da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PENTASA 1 g uzatılmış salımlı tablet ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

PENTASA sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz PENTASA 1 mg, FERRİNG İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap