PENIPASTİL Pastil

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Setilpridinyum Klorid’dir. PENIPASTİL Pastil, iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltır ve ağız içindeki mikropları öldürür, gelişimlerini engeller. Antiseptik bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, nezle, grip, sinüzit gibi burunun iç yüzeyinde şişmeye neden olan rahatsızlıklarda, semptomları azaltarak nefes almayı, ses kısıklığında konuşmayı kolaylaştırır. Öksürük ve bronşitte öksürüğü kesmede, balgam söktürmede, boğaz ağrısı ve bademcik iltihabında acıyı dindirmede, iltihabın iyileşmesinde yardımcı olur.

PENIPASTİL Pastil Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Bu ilaç, iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltır ve ağız içindeki mikropları öldürür, gelişimlerini engeller. Antiseptik bir ilaçtır.
  3. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir sıvı ya da su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
  4. İlacı yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. İlacı kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmeyiniz.
  5.  Bu ilacı 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
  6. 6 yaşından büyük çocuklar günde 1-2 pastil, yetişkinler günde 4-6 pastil emmek suretiyle almalıdır.
  7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

PENIPASTİL Pastil’in kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı, 6 yaşından büyük çocuklar günde 1-2 pastil, yetişkinler günde 4-6 pastil emmek suretiyle almalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. İlacın hiçbir yan etkisine rastlanmamıştır.

İlaç Etken Maddesi:  Setilpridinyum Klorid

İlaç Marka İsmi:  PENIPASTİL Pastil

Yorum Yap