PENBISIN Flakon

Endikasyon bilgisi :

İlacın etken maddesi Ampisilin’dir. PENBISIN 1000 mg Flakon, vücut içerisindeki bakterilerle savaşan penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisi ile ilgilidir. PENBİSİN, menenjit, zatürre, kulak enfeksiyonları, septisemi, deri enfeksiyonları, bel soğukluğu (gonore), sindirim sistemi, E. coli veya salmonella enfeksiyonları ve  idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılır.

PENBISIN Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Penisilin grubu ilaçlara alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız.
 3. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 4. Eğer Mononükleoz, karaciğer veya böbrek hastalığı,  kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal ya da geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji gibi rahatsızlıklarınız var ise; PENBİSİN’e başlamadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. PENBİSİN, soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 6. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile PENBİSİN’i doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

PENBISIN Flakon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. PENBİSİN uygulaması, hastane veya klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. PENBİSİN alırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle birlikte baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma gibi rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, hekiminize durumu bildiriniz.

İlaç Etken Maddesi: Ampisilin
İlaç Marka İsmi: PENBİSİN 1000 mg enjeksiyonluk çözelti tozu (flakon)
Sırasıyla, Sistemik antienfektifler, Sistemik Antibakteriyeller, Beta-Lactam Antibakteriyeller, Penisilinler, Penisilinler  Geniş Spektrumlu ve Ampisilin şeklinde sınıflandırılmış olup, J01CA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PENBİSİN 1000 mg, İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

PENBİSİN 1000 mg enjeksiyonluk çözelti tozu (flakon) kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PENBİSİN 1000 mg enjeksiyonluk çözelti tozu (flakon) kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PENBİSİN 1000 mg enjeksiyonluk çözelti tozu (flakon) kısa ürün bilgisi

PENBİSİN 1000 mg enjeksiyonluk çözelti tozu (flakon) kısa ürün bilgisi

PENBİSİN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PENBİSİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PENBİSİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. PENBİSİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca PENBİSİN’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap