PEITEL %0,25 mg Krem

Prednikarbat adlı etken maddeyi içinde bulunduran PEITEL %0,25 mg 30 gr Krem, sırasıyla; Dermatolojikler, Dermatolojik Kortikosteroidler, Topikal kortikosteroid ilaçlar, potent (group III) ve prednikarbat şeklinde sınıflandırılmış olup, D07AC18 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PEITEL Krem, ADEKA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

PEİTEL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PEİTEL ne ilacıdır; PEİTEL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, PEİTEL  dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; PEİTEL Krem kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PEİTEL Krem ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

PEİTEL %0,25 mg 30 gr Krem’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

PEİTEL %0,25 mg 30 gr Krem'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

PEİTEL %0,25 mg 30 gr Krem’in kısa ürün bilgisi

PEİTEL %0,25 mg 30 gr Krem'in kısa ürün bilgisi

Prednikarbat (PEİTEL  krem), deride kortikosteroid ilaç kullanılmasının gerekli görüldüğü durumlarda; iltihap, alerji, akıntı ve kaşıntı giderici, hücre çoğalmasını önleyici, glukokortikoid

PEİTEL günlük doz:  1-2 kere

Kontrendikeleri: etken maddeye alerji, aşı reaksiyonları,  viral deri enfeksiyonları, mantar enfeksiyonu, roza hastalığı, frengi, deri tüberkülozu, ağız etrafında iltihaplı, kaşıntılı lezyonlar(perioral dermatit)

PEİTEL hamilelikte C kategorisinde;

PEİTEL krem kullanırken, karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: nadiren folikülit, yanma hissi, kızarıklık, kaşıntı.

PEİTEL Krem de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PEİTEL’ i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. PEİTEL’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Yorum Yap