PAROL İnfüzyon Solüsyonu

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol’dur. PAROL İnfüzyon Solüsyonu, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. 11 yaş üzeri çocuklarda (33 kg üstü) ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş durumlarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzumlu olduğu acil durumlarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması durumlarında (özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde) kullanılır.

PAROL İnfüzyon Solüsyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. 11 yaş üzeri çocuklarda (33 kg üstü) ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş durumlarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzumlu olduğu acil durumlarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması durumlarında (özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde) kullanılır.
  3. Eğer, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğiniz varsa veya ciddi karaciğer yetmezliğiniz ya da etkin karaciğer hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  4. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız ya da kansızlığınız varsa veya yetersiz beslenme durumu veya vücudunuz susuz kalmışsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.  İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Eğer alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  ya da günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden kullanmayınız.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir.

PAROL İnfüzyon Solüsyonu’nun Kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. PAROL İnfüzyon, damar içine  uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, halsizlik, döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol
İlaç Marka İsmi: PAROL İnfüzyon Solüsyonu

Bir Yorum Yazın