PAROL COLD Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Parasetamol, Fenilpropanolamin’dir. PAROL COLD Kapsül, soğuk algınlığına bağlı üst solunum yolu enfeksiyonları ve akut kronik sinüzitte görülen  nezle, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, sinüslerde dolgunluk, vücut kırıklığı, halsizlik, ateş ve ağrı gibi belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

PAROL COLD Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Soğuk algınlığına bağlı üst solunum yolu enfeksiyonları ve akut kronik sinüzitte görülen  nezle, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, sinüslerde dolgunluk, vücut kırıklığı, halsizlik, ateş ve ağrı gibi belirtilerin giderilmesinde kullanılır.
 3. 5 günden fazla kullanmayınız.
 4. Eğer şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa; kullanmayınız.
 5. Eğer akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa ya da  kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, orta şiddette böbrek hastalığı, veya alkol kullanıyorsanız ya da alkol kaynaklı karaciğer hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu) veya kansızlığınız varsa; bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 6. İlacı kullanmanıza rağmen  ağrı 5 günü aşarsa ya da ateş 3 günden fazla sürerse veya başka belirtiler ortaya çıkarsa, ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurunuz.
 7. Doktorunuzun size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmayınız.
 8. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol ya da alkollü içeceklerle birlikte kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verir, ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 9. Kullanımı nadiren de olsa baş dönmesi ve uyuşukluğa sebebiyet vereceğinden araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 10. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PAROL COLD Kapsül’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. Günde 4 veya 6 saat ara ile 1 ya da 2 kapsüldür.
 4. 24 saatte 8 kapsülden fazla kullanılmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Hafif bulantı, terleme, sinirlilik, iştah kaybı yan etki olarak görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Parasetamol, Fenilpropanolamin
İlaç Marka İsmi: PAROL COLD Kapsül

Bir Yorum Yazın