PARAFLEX Komprime Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Klorzoksazon’tır. PARAFLEX Komprime Tablet, ağrı kesici ve kas gevşetici bir ilaçtır. Eklem hastalıklarında  ve tendon rahatsızlığında görülen ağrılar, yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,  bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrılar, boyun, omuz ve kol ağrıları, hasar yada zedelenme sonucu görülen kas ağrıları ile burkulma ve çıkıkların  tedavisinde kullanılır.

PARAFLEX Komprime Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Eklem hastalıklarında  ve tendon rahatsızlığında görülen ağrılar, yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,  bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrılar, boyun, omuz ve kol ağrıları, hasar yada zedelenme sonucu görülen kas ağrıları ile burkulma ve çıkıkların  tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer ciddi karaciğer hastalığınız varsa ya da porfiri (karın ağrısı ve kas kramplarına neden olan bir çeşit kalıtsal hastalık) hastalığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kendinizi iyi hissetmeye başlamanız  1 haftayı bulabilir. En iyi sonucu almak için ilacınızı düzenli kullanınız. Eğer 7 günlük bir kullanımdan sonra ağrılar devam ediyorsa, cilt döküntüsü, sürekli baş ağrısı gibi belirtilerinizde herhangi bir iyileşme görülmez, hatta daha da kötüleşirse ilacın kullanımını durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacınızı, soğuk algınlığı ilaçları, narkotik ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, alerji ilaçları, uyku hapları ve anksiyete ilaçları gibi uyku verici ilaçlarla birlikte kullanmaktan kaçınınız. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir. Bu ilaçlardan herhangi birini düzenli olarak kullanıyorsanız doktorunuza söyleyiniz.
 6. Eğer alkol bağımlılığınız varsa veya siroz hastasıysanız bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı alkolün yan etkilerini daha da arttırabilir.
 8. İlacın kullanımı sersemlik yapabilir. Araç ve makine kullanacaksanız  ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkatli olunuz.
 9. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması sakıncalı olduğundan dolayı  bu ilacı doktorunuza danışmadan kesinlikte kullanmayınız.

PARAFLEX Komprime Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kansızlık (anemi), mide bulantısı, karın ağrısı, düşük ateş, iştah kaybı, koyu idrar, kil renkli dışkı, sarılık (gözlerde ve ciltte sararma) durumlarından biri yada birkaçı görüldüğünde ilacın alımını durdurunuz ve  acilen doktorunuzla görüşünüz.

İlaç Etken Maddesi:  Klorzoksazon

İlaç Marka İsmi: PARAFLEX Komprime Tablet

Bir Yorum Yazın