PANTIKOR 100 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: PANTIKOR 100 mg film kaplı tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. PANTIKOR 100 mg film kaplı tablet, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.
  3. PANTIKOR : günde 1-2×100 mg -400 mg
  4. PANTIKOR 100 mg  kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.
  5. PANTIKOR 100 mg, hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.
  6. Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,
  7. PANTIKOR 100 mg yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.
  8. PANTIKOR film kaplı tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PANTIKOR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. PANTIKOR 100 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz PANTIKOR film kaplı tablet’in üretimini : Onko İlaç Sanayii yapar, ruhsatı World Medicine İlaç San ve Tic. A.Ş. ‘ye aittir. PANTIKOR 100 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

PANTIKOR 100 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
PANTIKOR 100 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PANTIKOR 100 mg kısa ürün bilgisi
PANTIKOR 100 mg kısa ürün bilgisi

Yorum Yap