Pantenol Pomad

Endikasyon Bilgisi:

Etken Maddesi  Dekspantenol topikal’dır. Pantenol Pomad, cilt onarıcı bir üründür. Derinin kendisini yenilemesine, derideki kızarıklıkların ve tahrişlerin giderilmesine, yaraların iyileşmesinin hızlanmasına yardımcı olur. Cildi esnek ve nemli tutar.   Pantenol, yatak yaraları  ve bacak ülseri gibi kronik yaralar; deri iltihabı, deri çatlakları, yanıklar, kesik, sıyrık ve çizik gibi enfeksiyon riski taşıyan tüm yüzeysel yaralar; emziren annelerde meme başı çatlakları; anüs çatlakları, cilt enfeksiyonları; doku harabiyeti, ameliyat yaraları ve bebek bezi bölgesi pişiklerinin tedavisinde kullanılır.

Pantenol Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. Yatak yaraları  ve bacak ülseri gibi kronik yaralar; deri iltihabı, deri çatlakları, yanıklar, kesik, sıyrık ve çizik gibi enfeksiyon riski taşıyan tüm yüzeysel yaralar; emziren annelerde meme başı çatlakları; anüs çatlakları, cilt enfeksiyonları; doku harabiyeti, ameliyat yaraları ve bebek bezi bölgesi pişiklerinin tedavisinde kullanılır.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız ve kurulayınız. Hafifçe ovuşturarak sürünüz.
 3. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. Bebek bezi bölgesi pişiklerinde her bez değişiminde uygulayınız.
 5. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.
 6. Gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. Kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Pantenol Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız ve kurulayınız. Hafifçe ovuşturarak sürünüz. Günde bir veya birden fazla kez kullanılabilir.
 2. Bebek bezi bölgesi pişiklerinde her bez değişiminde uygulayınız.
 3. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.

 

Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Ürünün kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

 Etken Maddesi: Dekspantenol topikal
 Marka İsmi:  Pantenol Pomad

 

2 Yorum

 1. baki öztürk 13 Temmuz 2017
  • Oğuz Özaydınlar 5 Mart 2021

Yorum Yap