PANKREOFLAT Tek Kullanımlık Poşet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Pankreatin, Metilpolisiloksan’dır. PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet, pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz şikayetlerinin giderilmesinde; karın bölgesi organlarının radyoloji tetkiklerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların giderilmesinde kullanılır.

PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz şikayetlerinin giderilmesinde; karın bölgesi röntgen çekimlerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların giderilmesinde kullanılır.
 3. Bu ilaç, özel bir diyeti de  içeren  tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır.  Doktorunuz veya beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza sıkı bir şekilde uymalısınız.
 4. Eğer kronik pankreas iltihabının kötüleşmesi veya ani başlayan pankreas iltihabı ya da amilaz içeren ilaç (ananas complex) kullanımı durumlarından biri ya da bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. İlacı kullanmanıza rağmen durumunuz iyileşmez veya daha da kötüye giderse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 6. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden doktorunuza tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Poşetin içerisindeki granülü bir bardak ılık suda eriterek içiniz.  Yemeklerde 1-2 ölçek (2-4 gr) suda karıştırılarak kullanılır.  Bebekler ve küçük çocuklara; ilacın içimini kolaylaştırmak için  ½-1 ölçek (1-2 gr) granül, soğuk veya ılık suda eritilerek meyve suyu ile birlikte verilir. Röntgen çekimlerinden önceki iki gün günde 3-4 kere 2 ölçek (4 gr) ve çekim sabahı aç karnına 2 ölçek (4 gr) içilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık ve yağlı dışkı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Pankreatin, Metilpolisiloksan

İlaç Marka İsmi: PANKREOFLAT  Tek Kullanımlık Poşet

Bir Yorum Yazın