PANKREOFLAT Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Pankreatin, Dimetilpolisiloksan’dır. PANKREOFLAT  Draje, pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz şikayetlerinin giderilmesinde; karın bölgesi organlarının radyoloji tetkiklerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların giderilmesinde kullanılır.

PANKREOFLAT  Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Pankreas yetmezliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gaz şikayetleri, aşırı yemeye bağlı hazımsızlık şikayetleri, ameliyat öncesi veya sonrası gaz şikayetleri ve hava yutmaya (aerofaji) bağlı gaz şikayetlerinin giderilmesinde; karın bölgesi röntgen çekimlerinden önce, mide-bağırsak kanalındaki gazların giderilmesinde kullanılır.
 3. Bu ilaç, özel bir diyeti de  içeren  tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır.  Doktorunuz veya beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza sıkı bir şekilde uymalısınız.
 4. Eğer kronik pankreas iltihabının kötüleşmesi veya ani başlayan pankreas iltihabı ya da amilaz içeren ilaç (ananas complex) kullanımı durumlarından biri ya da bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. İlacı kullanmanıza rağmen durumunuz iyileşmez veya daha da kötüye giderse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 6. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden doktorunuza tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PANKREOFLAT  Draje’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Yemeklerde 1-2 draje çiğnenmeden yutulur. Röntgen çekimlerinde gaz bulunmaması için çekimden önce 2 gün, günde 3-4 kere 2 draje ve çekim günü sabah aç olarak 2 draje alınır

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık ve yağlı dışkı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Pankreatin, Dimetilpolisiloksan

İlaç Marka İsmi: PANKREOFLAT  Draje

Bir Yorum Yazın