PALOXITRON I.V. Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul

Endikasyon Bilgisi  :

İlacın etken maddesi Palonosetron hidroklorür’dür. PALOXITRON  I.V. Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi (kanserin ilaçla tedavisi) sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi için kullanılır.

 

PALOXITRON  I.V. Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi (kanserin ilaçla tedavisi) sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi için kullanılır.
  3. Eğer yakın zamanda mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Eğer bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa doktorunuz düzenli aralıklarla sizi kontrol etmek isteyebilir. Doktorunuzla olan randevularınızı ihmal etmeyiniz.
  5. Bu ilaç, 18 yaşın altındaki hastalarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

PALOXITRON  I.V. Enjeksiyon İçin Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Bu ilaç, kemoterapi başlamadan yaklaşık 30 dakika önce tek bir doz olarak damar içi enjeksiyon yoluyla doktorunuz veya hemşireniz tarafından uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Ciltte döküntü, kızarıklık, kalp atışlarında düzensizlik, bayılacakmış gibi hissetme ya da bayılma gibi  ciddi yan etkiler görüldüğünde ilacın alımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Palonosetron hidroklorür
İlaç Marka İsmi:PALOXİTRON 250 MCG/5 ML I.V. ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN AMPUL

PALOXİTRON 250 MCG-5 ML I.V. ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN AMPUL prospektüsü (kullanma talimatı)

PALOXİTRON 250 MCG-5 ML I.V. ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN AMPUL prospektüsü (kullanma talimatı)

PALOXİTRON 250 MCG-5 ML I.V. ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN AMPUL kısa ürün bilgisi

PALOXİTRON 250 MCG-5 ML I.V. ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN AMPUL kısa ürün bilgisi

Yorum Yap