OXFET 360 mg film kaplı tablet

OXFET 360 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, OXFET ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, OXFET dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi OXFET 360 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

OXFET 360 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

OXFET 360 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

OXFET 360 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek.

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran OXFET 360 mg, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

10-30 mg/kg günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

OXFET 360 mg, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

OXFET 360 mg kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

OXFET 360 mg yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

OXFET 360 mg film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz OXFET 360 mg, SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
OXFET 360 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz OXFET’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. OXFET ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. OXFET’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca OXFET’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap