Ovadril Losyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Çinko oksitDifenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür’dür. Ovadril Losyon, vücuttaki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engelleyen bir lokal anesteziktir yani hissizleştiren bir ilaçtır ve ayrıca vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan antialerjik özelliği vardır. Cilt iltihabı, ağrılı ve kaşıntılı cilt tahrişleri, kozmetiklerin sebep olduğu alerji ve kurdeşen, çıban, anüs çatlakları, böcek sokmaları, güneş yanığı ve çocuk bezi bölgesinde oluşan pişiklerin tedavisinde kullanılır.

Ovadril Losyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engelleyen bir lokal anesteziktir yani hissizleştiren bir ilaçtır ve ayrıca vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan antialerjik özelliği vardır.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iki üç hafta içerisinde bir iyileşme görülmez ise doktorunuza başvurunuz.
 6. İlacı derin cilt yaralarına ve ağır yanıklarına uygulamayınız. Bu tür rahatsızlıklar tıbbi müdahale gerektirebilir.
 7. İlacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Ovadril Losyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. İlacı çalkalayıp, bir miktar ilacı avucunuza dökünüz ve ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Çinko oksit, Difenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Ovadril Losyon

Ovadril Losyon İlaç Prospektüsü


Ovadril-Losyon-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın