Ovadril Losyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Çinko oksitDifenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür’dür. Ovadril Losyon, lezyonlu bölgeye sürüldüğünde lokal anestezik etkisiyle bu bölgedeki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engeller yani hissizleştirir, antialerjik etkisiyle de kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltır.  Ovadril, ağrılı ve kaşıntılı cilt tahrişleri, böcek, sinek ısırması, arı sokması, ısırgan otu tahrişi, kozmetiklerin sebep olduğu alerji,  anüs çatlakları, güneş yanığı ve pişiklerde kullanılır.

Ovadril Losyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ovadril, lezyonlu bölgeye sürüldüğünde lokal anestezik etkisiyle bu bölgedeki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engeller yani hissizleştirir, antialerjik etkisiyle de kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltır.
 3. Ovadril, böcek, sinek ısırması, arı sokması, basit cilt tahrişlerine bağlı ağrı ve kaşıntının geçici olarak giderilmesi için kullanılmaktadır.
 4. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 5. Ovadril‘i kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.
 6. Ovadril‘i derin cilt yaralarına ve ağır yanıklarına uygulamayınız. Bu tür rahatsızlıklar tıbbi müdahale gerektirebilir.
 7. İlacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. Kazara bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Ovadril Losyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Ovadril‘i uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. Ovadril‘i çalkalayıp, bir miktar avucunuza dökünüz ve  ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 3. Günde 3-4 kere uygulanabilir.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Çinko oksit, Difenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür
İlaç Marka İsmi: Ovadril Losyon

Bir Yorum Yazın