OSTRİOL 1 mcg/ml IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Kalsitriol adlı etken maddeyi içinde bulunduran OSTRİOL 1 mcg/ml IV Ampul sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler,  Vitamin A VE D, Vitamin D analoğu ve kalsitriol şeklinde sınıflandırılmış olup, A11CC04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz OSTRİOL, VEM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

OSTRİOL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, OSTRİOL ne ilacıdır; OSTRİOL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, OSTRİOL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; OSTRİOL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi OSTRİOL 1 mcg Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

OSTRİOL 1 mcg/ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul ‘e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

OSTRİOL 1 mcg-ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul 'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

OSTRİOL 1 mcg/ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul ‘ün kısa ürün bilgisi

OSTRİOL 1 mcg-ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul 'ün kısa ürün bilgisi

Kalsitriol (1 mcg): Kronik böbrek bozukluğunda görülen hipokalsemide; kalsiyum metabolizmasını düzenleyici metabolit

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, malabsorbsiyon hastalığı ve D vitamini toksisitesi

Etkileşim: Barbitüratlar, kortizon, prednizon, deksametazon gibi kortikosteroid ilaçlar, kolestipol, antiepileptik ilaçlar, kardiyak glikozitler, magnezyumlu antiasitler, kolestiramin, klorotiyazid, klortolidon, hidroklorotiazid, politiazid, metiklotiazid, bendroflumetiazid, indapamid, metolazon,

OSTRİOL, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

OSTRİOL kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

OSTRİOL Yan etki:  ağızda metalik tat ve kuruluk, kas ve kemiklerde ağrı, uykululuk,  mide bulantısı, baş ağrısı, halsizlik, hiperkalsemi

OSTRİOL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz OSTRİOL’ü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. OSTRİOL’ü size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. OSTRİOL Ampul ile tedavi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap