OSEFLU 75 mg Kapsül

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

 1. İlaç Marka İsmi: OSEFLU 75 mg Kapsül.
 2. Endikasyon Bilgisi: Oseltamivir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. OSEFLU 75 mg Kapsül, grip enfeksiyonunu tedavi ve virüsün vücutta salınımını önlemek için, antiviral olarak.
 3. DOZAJI:  günde 2 defa 75 mg’ lık 1 er kapsül  ya da günde 2 defa 30 mg’lık  veya 45 mg lık 1’er kapsül şeklinde.
 4. Kontrendikeleri: Oseltamivir veya diğer bileşenlere alerjik reaksiyon.
 5. Etkileşimi: Metotreksat, probenesid, klorpropamid, Fenilbutazon içeren ilaçlar.
 6. Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
 7. Yan etkisi: nazal konjesyon, konjunktivit, burun akıntısı, orta kulak enfeksiyonu, dispepsi, kusma, karın ağrısı, baş ağrısı, eklemlerde ağrı, vücut ısısında artış, öksürük.
 8. OSEFLU 75 mg Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. OSEFLU kapsül ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
 9. OSEFLU 75 mg sırasıyla, Antienfektiflere(Sistemik). Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, Neuraminidaz inhibitörleri
  ve oseltamivir fosfat  olarak sınıflandırılmış şekilde, J01MA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini Neutec İlaç  Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  OSEFLU 75 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; OSEFLU uygulanımından önce bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

OSEFLU 75 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
OSEFLU 75 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

OSEFLU 75 mg kısa ürün bilgisi
OSEFLU 75 mg kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: Neutec İlaç San. Tic. A.Şti.
Adresi: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Teknopark Alanı D1 Blok Esenler / İstanbul

Yorum Yap